Dünya, yüksekte olmanın en güvenilir yolunu buldu

Dünya, yüksekte olmanın en güvenilir yolunu buldu

Cephe ulaşım sistemleri ve hafif inşaat makineleri üretimi yapan Ademsan Makine, yüksek yapılı projelerde sağladığı hızlı ve teknolojik yeniliklerle her yükseklikte güvenli çözüm olmaya devam ediyor.

2004 yılında cephe ulaşım sistemleri ve hafif inşaat makineleri üretmek için kurulan Ademsan Makine bugün metrelerce yüksekte çalışmak zorunda olanlar için en güvenilir ortamı sağlıyor. Türkiye’nin birinci-ikinci, Avrupa’nın yedinci-sekizinci en yüksek binaları olan Skyland İstanbul Office ve Residans Tower dahil birçok projenin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri dahil yüzlerce yüksek projede makine tedarikçisi olarak hizmet veriyor.

İstenilen her yükseklikte güvenlik çözümleri

Son 5 yıldır dünya genelinde yükseklikleriyle listelere girmiş gökdelenlere bina bakım makineleri ve elektrikli asma iskelesi kurmaya devam ediyor. İşte bugüne kadar yapmış olduğu yüksek 10 proje…

Proje AdıŞehirÜlkeYükseklikler
1Skyland İstanbul Office- Residence TowerİstanbulTürkiye297 Mt
2Al Sinyar TowerDohaKatar225 Mt
3JW Marriot HotelDohaKatar190 Mt
4Rabban TowerDohaKatar187 Mt
5Waldorf Astoria  HotelDohaKatar180 Mt
6Elmar TowersAnkaraTürkiye177 Mt
 7Vakıfbank HeadquartersİstanbulTürkiye177 Mt
8Anatolium MarmaraİstanbulTürkiye170 Mt
9Burj Marina TowerDohaKatar170 Mt
10Icconova R BlockGaziantepTürkiye167 Mt

Ademsan Makine Genel Müdürü Ramazan Albayrak, “Özellikle yüksek binaları içeren projelere her gün bir yenisi ekleniyor. Bu gökdelenlerin gerek temizlik çalışmaları gerekse bakım ve onarımlarının yüksek güvenlikli yapılması çok önemli. Firmamızın işte önemi burada ortaya çıkıyor. Bizim için ister 10 metre ister 500 metre olsun yüksekliğe ve güvene bakış açımız aynı önemdedir” diyor.

Yerli üretim, uluslararası standart

Çeşitli ihtiyaçları karşılamak ve farklı kapasiteler göz önüne alınarak üretilen cephe temizlik sistemleri, Avrupa normlarına uyum sağlayacak şekilde imal ediliyor. Ademsan Makine tüm projeler için üretimini tamamen yerli üretim ile Kahramankazan’daki fabrikasında yapıyor. İnşaat sektörü için tamamlayıcı ürün olarak değerlendirilecek demir kesme ve bükme makineleri de yine aynı fabrikada Albayrak markası adı altında üretiliyor.

Projeler nasıl gerçekleştiriliyor?

Projeye uygun çalışma platformları üretiminde de hızlı çözümler sunabilen Ademsan Makine, bunu proje sahibinin istekleri doğrultusunda teknolojinin imkanlarını kullanarak gerçekleştiriyor. Firma Genel Müdürü Albayrak bu süreci şöyle anlatıyor. “Firmamız standart makinelerin yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda, özel makine ve özel platformlarda üretiyor. Bunu da dünyadaki birçok şirketten daha hızlı ve daha uygun yapıyor. Özellikle servis ağımızın hızlı olması, yaşanılan aksaklıklarda çözümü de hızlı sunmamızı sağlıyor. Ayrıca proje ofisimizdeki tekniker ve mühendis arkadaşlarımız, bina projelerine en uygun ve en hızlı uygulamayı simüle edebiliyor. Somut bir şekilde videoda çalışan bir makineyi gören proje sahipleri bu sayede daha hızlı ikna oluyor.”